Jeżeli jesteś posiadaczem polskiego numeru komórkowego musisz o tym wiedzieć! - Nasz Swiat
29
Śr, czerwiec

Polska

Wielu Polaków mieszkających we Wloszech oprócz telefonów komórkowych włoskich operatorów posiada także polską kartę SIM.  Nie  wszyscy jednak wiedzą, że od 25 lipca każdą kartę należy zarejstrować. Jeśli wybierasz się w najbliższym czasie do Polski, pamiętaj o jej zarejestrowaniu, w przeciwnym wypadku po 31 stycznia 2017 r. operator ją wyłączy.

 

Obowiązek rejestracji prepaidowych kart SIM w Polsce narzuca ustawa antyterrorystyczna, której zapisy weszły w życie 25 lipca. Rejestracji musi dokonać każdy, kto korzysta z oferty na kartę, niezależnie od tego, czy jest to telefon, czy internet.

Jeżeli nie zarejestrujesz karty przed 1 lutego 2017 r. nie grożą ci żadne konsekwencje prawne, jednak zostanie ona dezaktywowana do czasu rejestracji.

Aby zarejestrować kartę, należy wybrać się do najbliższego punktu obsługi operatora komórkowego z ważnym dokumentem tożsamości Do wypełnienia formularza konieczne jest podanie imienia, nazwiska, numeru PESEL i numeru oraz serii dowodu osobistego lub paszportu. W przypadku telefonów służbowych, do rejestracji karty należy dodatkowo podać NIP, REGON lub numer KRS firmy. Przy rejestracji trzeba mieć przy sobie kartę SIM lub jej numer.

Rejestracja jest darmowa.

Nowa ustawa przewiduje także możliwość rejestracji karty przez internet, ale do tej pory nie wszystkie sieci oferują taką opcję. Dlatego przy najbliższym pobycie u rodziny warto pamiętać o jej rejestracji.

Wszystkie dane, które podajesz w czasie rejestracji, są bezpieczne, ponieważ podlegają ochronie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych i będą wykorzystane tylko do procesu rejestracji.