Wiadomości - Nasz Swiat
21
So, maj

Włoska ekipa inicjatywy AMAtriciana przygotowała oryginalny plakat w języku polskim specjalnie dla polskich restauratorów, którzy zechcą przyłączyć się do akcji wspierającej poszkodowanych w trzęsieniu ziemi, które odbyło się w miejscowości Amatrice i okolicach.

 Trzęsienia ziemi we Włoszech będą się powtarzały – wskazuje geolog z Uniwersytetu Śląskiego prof. Jerzy Żaba. Wynika to ze stałego zbliżania się płyty afrykańskiej w kierunku euroazjatyckiej i rozpychania tej drugiej przez swego rodzaju klin litosferyczny w pobliżu Apeninów.

Innowacyjną technikę zapłodnienia wdraża jedna z klinik leczenia niepłodności w Katowicach. Zapłodnienie dokonuje się w specjalnej kapsule, umieszczanej w macicy kobiety, a nie w laboratorium – to zasadnicza różnica między nową metodą wspomaganego rozrodu AneVivo a tradycyjnym in vitro.Trwa poszukiwanie par, które bezpłatnie skorzystają z tej metody.

17 sierpnia w sali Filharmonii Narodowej  w Warszawie usłyszeliśmy wersję koncertową opery Belliniego „I Capuleti e i Montecchi” (czyli historię tragicznej miłości Romea i Julii znanej z dramatu Szekspira)  w wykonaniu zespołu Europa Galante  grającym na instrumentach historycznych pod batutą Fabio Biondi.