Dzięki Klose Lazio wygrało derby - Nasz Swiat
01
Śr, grudzień

Sport

Miroslav Klose w końcówce meczu zdobył zwycięskiego gola dla Lazio w derbach Rzymu.

Lazio zawdzięcza wygraną we wczorajszym derby Rzymu bramce Miroslava Klosego, którą udało mu się zdobyć w ostatnich sekundach meczu. Pierwszego gola zdobył Pablo Osvaldo już w 5. minucie. Wyrównał, dopiero w drugiej połowie, Hernanes, który wykorzystał rzut karny sprowokowany przez Simona Kjaera (został dodatkowo usunięty z boiska).
Mecz zakończył się 2:1 na korzyść Lazio.

Miroslav Klose / foto: Wikimedia CommonsMiroslav Klose (Mirosław Marian Klose) urodził się w 1978 roku w Opolu. Pochodzi z górnośląskiej sportowej rodziny – ojciec Józef Kloze był piłkarzem (m.in. Odra Opole i francuskiego klubu AJ Auxerre), matka Barbara Jeż była piłkarką ręczną, 82-krotną reprezentantką Polski.

W 1987 roku, Mirosław wyjechał z rodzicami i starszą siostrą z Polski (jako przesiedleniec) do Niemiec. Wychował się w Nadrenii-Palatynacie.

Swoją karierę piłkarską rozpoczynał w zespole młodzieżowym w klubie SG Blaubach-Diedelkopf.

W 1998 r. przeniósł się do klubu FC 08 Homburg, następnie od 1999 r. grał w niemieckiej ekstraklasie w klubie 1. FC Kaiserslautern, a od 2004 roku w Werderze Brema.
24 marca 2001 roku debiutował w reprezentacji Niemiec w meczu z Albanią. Wraz z kadrą niemiecką sięgnął po wicemistrzostwo świata w 2002 (zdobywając w turnieju 5 bramek, został wicekrólem strzelców), brał również udział w turnieju finałowym Euro 2004. Na Mistrzostwach Świata 2006 w Niemczech, zdobył wraz z reprezentacją Niemiec brązowy medal i został (z dorobkiem 5 goli) królem strzelców.

Od 1 lipca 2007 roku do maja 2011 był piłkarzem FC Bayern Monachium. 9 czerwca br. Podpisał dwuletni kontrakt z Lazio.