Milik i Zieliński piłkarzami Napoli - Nasz Swiat
02
So, lipiec

Sport

Aż trzech polskich piłkarzy występować będzie w barwach niebieskich SSC Napoli. Mowa tu o Arturze Miliku i Piotrze Zielińskim, którzy dołączyli do grającego w zespole od 2014 roku Igora Łasickiego.

Zarówno Arkadiusz Milik, jak i Piotr Zieliński podpisali z wicemistrzem Włoch umowy na pięć lat.
Za Milika SSC Napoli zapłaciło Ajaxowi 32 mln euro. Natomiast za Zielińskigo Udinese otrzymało 15 mln euro. 

Arkadiusz Milik

Piotr Zieliński

-    To duży zaszczyt być piłkarzem takiego klubu - przyznał Arek, który 1 sierpnia został przedstawiony kibicom zgromadzonym na stadionie Świętego Pawła w Neapoli.

-    Jestem szczęśliwy, że będę występwać w niebieskiej koszulce, Napoli bylo moim marzeniem. Pozdrawiam wszystkich fanów – powiedział Zieliński w rozmowie z Radio Crc.

O przejściu Milika do Napoli wypowiedział się Prezes PZPN - Zbigniew Boniek. W rozmowie z Tomaszem Włodarczykiem dla Przeglądu Piłkarskiego Boniek powiedział: "Milik dostał w spadku duże buty po Argentyńczyku (Gonzalo Higuain, który przeszedł do Juventusu przyp. red.). Nie ma, że boli. Trzeba grać dobrze co trzy dni. Mam o Miliku bardzo dobre zdanie. Uważam, że rozwija się prawidłowo, jednak w Neapolu musi być piłkarzem pełną gębą. Proces dojrzewania został skrócony. Teraz przyjmują go z otwartymi ramionami, przy akompaniamencie gromkich braw, ale niech pamięta, że tak samo głośne będą gwizdy, gdy nie strzeli w jednym czy drugim meczu. Szybka weryfikacja, nie ma czasu na aklimatyzację".

Natomiast o Piotrze Zielińskim powiedział: "Włochy znają Zielińskiego. Wiedzą, czego po nim oczekiwać. Piotrek jest mniejszą zagadką niż Arek. Poza tym nie będzie na świeczniku. Środkowy napastnik to pierwszoplanowa postać. Zieliński może mieć trzy spotkania dobre i jedno słabsze, natomiast Milik musi zawsze być na tip top".

Milik i Zieliński podpisując umowy z SSC Napoli dołączyli do Igora Łasickiego, który występuje w barwach klubu od maja 2014 roku na pozycji obrońcy. 21-letni piłkarz, w swojej karierze, grał także w takich zespołach, jak Gubbio, Maceratese oraz Rimini.

Arkadiusz Milik jest wychowankiem Rozwoju Katowice występował w Ajaksie przez dwa minione sezony, pierwszy na zasadzie wypożyczenia z Bayeru Leverkusen. Po roku Ajax wykupił Milika z niemieckiego klubu za 2,8 mln euro. W poprzednim sezonie z dorobkiem 21 goli napastnik był trzecim strzelcem holenderskiej ekstraklasy.

Piotr Zieliński jest wychowankiem Orła Ząbkowice Śląskie. Pierwsze poważne kroki stawiał natomiast w Zagłębiu Lubin. W 2011 roku przeszedł do drużyn juniorskich Udinese. W seniorach wystąpił 19 razy. Na dwa sezony trafił na wypożyczenie do Empoli. To był strzał w dziesiątkę. Został ważnym graczem drużyny. Rozegrał 63 mecze. Strzelił 5 goli. Zanotował 9 asyst.

mam