Wiadomości - Nasz Swiat
25
N, wrzesień

Pod koniec marca na Stadionie Narodowym i na warszawskiej starówce zakończono nagrywanie teledysku oficjalnej piosenki UEFA EURO 2012™ - „Endless summer", śpiewanej przez niemiecko-amerykańską gwiazdę pop Oceana.

Oceana, której hit z 2009 roku "Cry Cry" podbił listy przebojów w Polsce i na Ukrainie, została zaproszona do nagrania oficjalnego przeboju Mistrzostwom Europy. Fani w Polsce mieli okazję poznać ją podczas występów na festiwalu w Sopocie w 2009 roku (gdzie zdobyła nagrodę publiczności). Piosenkarka uczestniczyła też w polskiej edycji Tańca z Gwiazdami. Muzyczny styl Oceany to mieszanka takich gatunków jak soul, modern soul, jazz i pop.(mam)

 

embed video plugin powered by Union Development

Podczas środowego koncertu finałowego "Hit Biało-czerwonych" Franciszek Smuda przedstawił oficjalny skład reprezentacji Polski na Euro 2012.

Bramkarze:
Łukasz Fabiański
Wojciech Szczęsny
Przemysław Tytoń

Obrońcy:
Sebastian Boenisch
Kamil Glik
Marcin Kamiński
Tomasz Jodłowiec
Damien Perquis
Łukasz Piszczek
Marcin Wasilewski
Jakub Wawrzyniak
Grzegorz Wojtkowiak

Pomocnicy:
Jakub Błaszczykowski
Dariusz Dudka
Kamil Grosicki
Adam Matuszczyk
Adrian Mierzejewski
Rafał Murawski
Ludovic Obraniak
Eugen Polanski
Maciej Rybus
Rafał Wolski

Napastnicy:
Paweł Brożek
Michał Kucharczyk
Robert Lewandowski
Artur Sobiech

Kilka dni temu zostały oficjalnie zaprezentowane stroje, w których 3 tysiące wolontariuszy będzie pracowało w trakcie Turnieju w 4 Miastach Gospodarzach w Polsce.

Stroje gwarantują łatwe i szybkie rozpoznanie wolontariuszy wszędzie tam, gdzie będą oni obecni w trakcie Euro 2012 – na lotniskach, dworcach kolejowych, ulicach – czytamy na stronie www.2012.org.pl. Zapewniają one komfort pracy w każdych warunkach pogodowych. Każdy komplet odzieży przygotowanej dla wolontariuszy będzie identyczny w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku, co ułatwi rozpoznawanie wolontariuszy osobom podróżującym w trakcie Mistrzostw pomiędzy Miastami Gospodarzami.

Dominującym kolorem strojów jest zielony. Komplet składa się ze spodni, koszulki t-shirt, koszulki polo, czapki, torby na ramię i kurtki.

Miasto nakręciło film, który ma zachęcić kibiców z Włoch, Niemiec, Irlandii i Chorwacji do przyjazdu do Poznania podczas Mistrzostw Europy EURO 2012.

30-sekundowy film o zabawnym tytule"Come and Join" ma zachęcać do wizyty w Poznaniu i zostanie wyświetlony we włoskiej telewizji od 16 kwietnia do 21 maja.

Każda z wersji językowych nieco się różni. We włoskiej mężczyźni żonglują piłką na tle Koloseum, placu Hiszpańskiego, Zamku św. Anioła, Fontanny di Trevi i przed placem św. Piotra. Ostatni z Włochów odbija piłkę w stronę Poznania, gdzie na Starym Rynku z gracją przyjmuje ją Bartosz Bosacki, były piłkarz i ambasador Euro w Poznaniu.

 

Kilka dni temu na Stadionie Narodowym i na warszawskiej starówce zakończono nagrywanie teledysku oficjalnej piosenki UEFA EURO 2012™ - „Endless summer", śpiewanej przez niemiecko-amerykańską gwiazdę pop Oceana.

Hymn Euro 2012 emitowany będzie od kwietnia na całym świecie w mediach, telewizji i internecie. Zdjęcia nie ograniczą się tylko do Warszawy – teledysk zostanie uzupełniony materiałami z pozostałych Miast Gospodarzy – czytamy na stronie www.2012.org.pl.

Oceana, której hit z 2009 roku "Cry Cry" podbił listy przebojów w Polsce i na Ukrainie, została zaproszona do nagrania oficjalnego przeboju Mistrzostwom Europy. Fani w Polsce mieli okazję poznać ją podczas występów na festiwalu w Sopocie w 2009 roku (gdzie zdobyła nagrodę publiczności). Piosenkarka uczestniczyła też w polskiej edycji Tańca z Gwiazdami. Muzyczny styl Oceany to mieszanka takich gatunków jak soul, modern soul, jazz i pop.

embed video plugin powered by Union Development

Z roku na rok Maraton Rzymski staje się coraz poważniejszą imprezą sportową kontynentu. Pierwsze wydania miały charakter prawie amatorski – służyły popularyzacji sportu i promocji turystycznej miasta. Następne przyniosły ważne zmiany: dużych sponsorów i znanych zawodników. O wszystkim niech zaświadczą liczby – w poprzednim wydaniu dobiegło do mety ponad 12 tysięcy zawodników z całego świata! Obok zawodowców ścigających się na klasycznym dystansie 42 km startowali też amatorzy. „Stracittadina ROMAFUN„, czyli lekki, prawie pięciokilometrowy bieg, przyciągnął ponad 100 tyś. uczestników w każdym wieku!

Tego roku obie imprezy będą miały miejsce w niedzielę 18 marca 2012 r. o godzinie 09.00 na Via dei Fori Imperiali (Koloseum). Najpierw wystartują prawdziwi maratończycy, a zaraz za nimi amatorzy niedzielnego biegania. Będzie jak zwykle telewizja, dużo muzyki i atmosfera radosnego święta.

Amatorów zaprasza się do wpisania się na oficjalną listę uczestników i do wykupienia okolicznościowej koszulki (8 €) w przededniach startu ( 15/17.03.2012, godz. 10.00/20.00 – Marathon Village Palazzo dei Congessi, dzielnica Eur, metro B, Piazzale J.F. Kennedy 1).

Więcej informacji: http://www.maratonadiroma.it/