W Zakopanem skoczy po raz ostatni - Nasz Swiat
11
Cz, sierpień

Sport

26 marca na Wielkiej Krokwi ostatni raz skoczę na nartach - ogłosił po czwartkowym konkursie w Oslo Adam Małysz.

- Decyzję podjąłem jeszcze przed igrzyskami w Vancouver, ale nikomu o tym nie mówiłem, żeby bez zbędnego szumu spokojnie dotrwać do mistrzostw w Oslo. Teraz mogę powiedzieć już oficjalnie, że w tym sezonie zakończę karierę, a zawody "Skok do Celu", na które serdecznie zapraszam pod Wielką Krokiew 26 marca, będą ostatnią okazją do zobaczenia Adama Małysza na skoczni - powiedział "Orzeł z Wisły" w rozmowie z TVP Sport.

Na pytanie o plany na przyszłość, Małysz odpowiedział: - Mam kilka propozycji, jeszcze nie wiem dokładnie co będę robić. Myślę, że po 26 marca spokojnie usiądę i przemyślę wszystkie możliwości. W połowie kwietnia poinformuję z pewnością media i kibiców o swojej decyzji.

Adam Małysz w swojej karierze zdobył trzy srebrne i jeden brązowy medal olimpijski. Podczas mistrzostw świata czterokrotnie stawał na najwyższym stopniu podium, raz został uhonorowany srebrem, a kilka dni temu brązowym krążkiem na małej skoczni w Oslo. "Orzeł z Wisły" czterokrotnie sięgnął również po Kryształową Kulę za wygranie klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.(mam)

foto: ©Wikimedia Commons