Dlaczego bycie singlem drogo kosztuje we Włoszech? - Nasz Swiat
29
Śr, czerwiec

Włochy

Bycie singlem to we Włoszech drogi interes.

 

 

Meglio soli che male accompagnati  (lepiej być samemu, niż ze złym kompanem) mówi włoskie przysłowie, chętnie powtarzane przez singli, których jest w Italii ponad 7 milionów. Czy jednak życie w pojedynkę finansowo się opłaca?

Związek rolników Colidiretti postanowił to sprawdzić w związku obchodzonym wczoraj świętem św. Faustyna, uważanego za patrona singli.

Analizując dane urzędu statystycznego ISTAT ustalono, że osoby żyjące samotnie wydają miesięcznie średnio o 64% więcej, niż dwu- trzyosobowa rodzina.
Single wydają średnio 274 euro miesięcznie na jedzenie  i napoje, to jest o 45 procent więcej niż wynoszą wydatki par lub par z dzieckiem, które na żywność wydają  190 euro.

Jednym z powodów dla których osoby żyjące w pojedynkę ponoszą większe koszty żywnościowe jest fakt, że większość produktów jest sprzedawana w opakowaniach rodzinnych.

Obliczając koszty utrzymania na każdą osobę w rodzinie wynika, że opłaty związane z mieszkaniem i jego utrzymaniem (rachunki, ogrzewanie) są nieporównywanie niższe w stosunku do tych, które ponoszą co miesiąc single (+98% w przypadku tych drugich).

Związek Colideretti zauważył ponadto, iż na wysoki koszt życia w pojedynkę wpływa także fakt, że single sami muszą stawiać czoła dużym wydatkom eksploatacji samochodu.

D.W.