Ekologicznie i wygodnie polskimi Solarisami - Nasz Swiat
24
Pt, wrzesień

Włochy

Po Lacjum będą poruszać się nie tylko włoskie Iveco, szwedzkie Scanie czy niemieckie Many, ale i polskie Solarisy, i to w poważnej liczbie 350 sztuk! A właśnie kilka dni temu, dynamicznie pokonując trasę z podpoznańskiego Bolechowa do Wiecznego Miasta, dotarły pierwsze sztuki nowych Solarisów i zostały już włączone do obiegu na trasy Lacjum.

 

Włochy, region Lacjum: chwila chwały ekonomii polskiej w Lacjum i dumy Polaków. To polskie autobusy firmy SOLARIS, które już pod koniec tego roku będą poruszać się na trasach regionu Lacjum. Autobusy są produkowane w Polsce, przez polską firmę, której właścicielami są również Polacy, państwo Solange i Krzysztof Olszewscy. To nie tylko tryumf ekonomii, ale również idei ekologicznej. W trosce o ochronę środowiska firma produkuje - oprócz autobusów przystosowanych do Euro 6 - również pojazdy hybrydowe i elektryczne, trolejbusy i tramwaje. Myśl tę właścicielka wielokrotnie potwierdziła nie tylko w inżynierii i mechanice, ale teraz i w sektorze spożywczym, w rolnictwie. Jej hobby to zdrowa farma, a na terenie fabryki są sklepy promujące żywność ekologiczną. Pani Solange oprócz regionalnych produktów sprowadza także zdrową żywność ajurwedyjską z Indii, z samego szczytu górskiego, na który nie można wjechać samochodem, w jej sklepie można znaleźć również olej i cytrusy włoskie.

Ale wróćmy do mechaniki i do Lacjum. Otóż właśnie w tych dniach odbywa się dostawa pierwszej grupy nowoczesnych , spełniających restrykcyjną normę emisji spalin Euro 6, dwunastometrowych autobusów InterUrbino. Wkrótce - po zakończeniu formalności rejestracyjnych - będziemy mogli przejechać się nimi po trasach międzymiastowych. W pierwszych miesiącach 2018 roku zostanie ukończona kompleksowa dostawa 350 sztuk, która wzmocni i unowocześni flotę pojazdów COTRALU.

Firma Solaris Bus & Coach S.A., utworzona przez państwa Olszewskich w 1996, tym roku dokładnie 22 marca świętowała 20 lecie istnienia.

Informacje o firmie można znaleźć TUTAJ

Jej przedstawicielstwo we Włoszech powstało w 2003 roku pod nazwą Solaris Italia S.r.l. Włoska córka początkowo była tylko w rękach inż. Francesco Tusino i zadebiutowała osiemnastometrowymi trolejbusami w Rzymie ( np. linia 90 pokonująca via Nomentana) i przegubowymi Urbino dla Salerno. Od 2010 rozwinęła się dzięki podpisaniu pierwszego większego kontraktu w Cagliari w związku z tym powiększyła grupę pracowników, którą obecnie zarządza dr Alberto Fiore, a jego intuicja managerska i racjonalność zaowocowała włączeniem również Polaków do kadry włoskiego Solarisa.

Solaris Italia w tej chwili może się szczycić wygranymi przetargami w Mediolanie, Bolzano, Modenie, Bolonii, Anconie, Bari, Cagliari, Wenecji, Genui. Rok 2015 został zamknięty kompleksową sprzedażą 516 pojazdów, których gama rozpina się pomiędzy niskopodłogowymi miejskimi Urbino, podmiejskimi – InterUrbino do transportu międzymiastowego, pojawiły się też Euro 6 i trolejbusy. I oczywiście dołączmy do tego dorobku 350 pojazdów sprzedanych firmie Cotral.

 

Autobusy Solarisa jeżdżą dziś po całej Europie: od Finlandii po Hiszpanię, przez Niemcy, Francję Grecję. Dotarły też na Wschód, do Litwy i Estonii.  Nawet na Wyspy Reunion na oceanie Indyjskim, Maltę i Irlandię oraz na bliski wschód do Dubaju i Izraela.

 

 

Drodzy czytelnicy, gdy zobaczycie ten znak, pamiętajcie, że to polski produkt, a Polska jest dynamicznym i rozwijającym się krajem.