Wiadomości - Nasz Swiat
26
Cz, maj

"Albero dei desideri" , czyli choinka życzeń co roku przed świętami Bożego Narodzenia na stacji kolejowej Termini w Rzymie zapełnia się karteczkami najskrytszych marzeń Włochów i cudzoziemców, przechodniów i turystów, dorosłych i dzieci....

fot. roma.repubblica.it

Prośby do św. Mikołaja dotyczą bardzo różnych aspeków życia: najczęściej ludzie proszą o pracę, o miłość, o pieniądze, o odrobinę szczęścia czy uśmiech zmartwionej mamy....

Czytaj dalej>>

Agnieszka B. Gorzkowska

 

 

 

W Neapolu słyną z pomysłowych i sympatycznych promocji.
 

Tym razem przedświąteczną ofertę promuje bar - kawiarnia pod nazwą Insolito Caffè w słynnej zabytkowej dzielnicy San Gregorio Armeno.
 

Otóż właściciele zapraszają klientów do wspólnego ubierania choinki przed wejściem do lokalu. A każdy kto podaruje świąteczną ozdobę i udekoruje nią choinkę otrzyma filiżankę kawy gratis.
 

Nie trzeba chyba dodawać, że chętnych do ubierania choinki było wielu i wkrótce drzewko zostało bogato udekorowane, najpiękniej z całej ulicy!...
 

Agnieszka B. Gorzkowska

 

Już od zeszłego roku salon fryzjeski RiccioCapriccio w Rzymie w dzielnicy San Giovanni w Rzymie wprowadził nową ofertę antykryzysową o nazwie "taglio solidale" (solidarne strzyżenie): 
w trzecią środę każdego miesiąca strzyżenie i modelowanie włosów kosztuje tylko symboliczne 8 euro, co przy tutejszych cenach jest prawdziwym ewenementem w cennikach fryzjerskich.

Ta specjalna oferta skierowana jest głównie do studentek, pań bezrobotnych lub pracujących na umowach śmieciowych, emerytek, itp., czyli do kategorii, które najdotkliwiej odczuwają kryzys i dla których wyjście do fryzjera może stanowić dziś prawdziwy luksus.

Czytaj dalej>>

Agnieszka B. Gorzkowska

fot. viaggiregalo.itChyba każdy z nas zastanawiał się kiedyś jak wykorzystać niepotrzebny prezent..., jeśli nie możemy z obiektywnych przyczyn skorzystać z podarowanego nam biletu lub rezerwacji a naprawdę szkoda go zmarnować, np. bilety na przedstawienie, wycieczkę, pobyt w hotelu, różnego rodzaju kupony, itp., warto w takich wypadkach pomyśleć o rozwiązaniu w tzw. sharing economy.

Czytaj dalej>>

Agnieszka B. Gorzkowska

 

 

 

 

Włoska prasa podaje, że w najbliższych miesiącach rozpocznie się realizacja filmu o papieżu Jorge Mario Bergoglio  na podstawie biografii dziennikarki Elisabetty Piquè z La Nacion.

fot. blog.screenweek.it


W roli głównej wystąpi znany argentyński aktor Dario Grandinetti, a reżyserem filmu jest Beda Docampo Feijóo.

Sceny będą kręcone już od stycznia w Buenos Aires, później w Madrycie i Rzymie. Film ma ukazać się na ekranach kin w lipcu 2015r.
 
Agnieszka B. Gorzkowska
 

Sezon narciarski 2014/2015 we Włoszech tuż tuż i ceny jak zwykle stopniowo rosną. 

fot.bielmonteneve.it

Jak podaje Altroconsumo, najpopularniejszy magazyn konsumentów we Włoszech, ostatnie sondaże przeprowadzone w 34 stacjach narciarskich wykazują średni wzrost cen o 2,2% w stosunku do zeszłego roku.