Wiadomości - Nasz Swiat
26
Cz, maj

Sprzątanie i prasowanie domowe i biurowe - usługi do dyspozycji 24h na dobę, przez 365 dni w roku można zamówić online za mniej niż 10 euro za godzinę.
 

fot. www.easyfeel.it/EasyFeel-web/ef/index.xhtml
 
Na taki właśnie genialny pomysł  stworzenia tzw. sharing economy wpadli trzej studenci ekonomii w wieku od 23 do 26 lat z uniwersytetu Bocconi w Mediolanie
 
W przeciągu kilku miesięcy firma rozrosła się błyskawicznie, co więcej powstały też filie w Turynie, Bolonii i Florencji, a wkrótce firma zaistnieje także w Rzymie. Co więcej, młodzi studenci już myślą o podboju innych miast europejskich!
 

Kilka dni temu na czele jednego z najbardziej prestiżowych ośrodków badawczych na świecie, Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych - CERN w Genewie stanęła Włoszka, Fabiola Gianotti.
 
Fabiola Gianotti
fot. repubblica.it
 
To wielki sukces włoskiej nauki, a przy tym sukces kobiet, ponieważ po raz pierwszy w 60-letniej historii tej organizacji, skupiającej najwybitniejszych naukowców z 20 państw, kierować nią będzie kobieta!

Popularny serwis turystyczny sleepinginairports.net opublikował listę najgorszych lotnisk w Europie. W pierwszej 10. znalazły się dwa rzymskie lotniska, Orio al Serio w Bergamo i port lotniczy port Warszawa-Modlin.

Portal The Guide to Sleeping in Airports przeprowadził ankietę wśród podróżnych, którzy pytani byli m.in.: o czystość, obsługę, komfort i usługi lotniskowe.

Według ankietowanych lotnisko Leonardo da Vinci na Fiumicino jest brudne i posiada za mało miejsc siedzących, podobnie jak port w Modlinie. Natomiast podróżni udający się w podróż z Ciampino narzekają na tłok, nieogrzewane pomieszczenia, hałas i brak komfortu. Wśród włoskich lotnisk prym wiedzie port lotniczy Orio al Serio w Bergamo. Okazuje się, że obsługa lotniska jest niemiła, brakuje miejsc siedzących, jest brudny, nie posiada bezpłatnego dostępu do internetu Wi-Fi, brakuje także gniazdek elektrycznych. Ankietowani sugerują, że jedynym sposobem na poprawę Orio al. Cerio jest jego zniszczenie, przyznają jednak, że w porównaniu z mediolańskimi lotniskami oferuje konkurencyjne ceny. (mam)

Fenomen Siostry Cristiny podbił publiczność programu talentów The Voice nie tylko we Włoszech ale i na świecie. 

fot.melty.it
Wytwórnia płytowa postanowiła iść za ciosem i wylansować cały album Siostry Cristiny promując go prowokacyjną piosenką Madonny z lat 80-tych "Like a Virgin". Album ukaże się jeszcze przed świętami,  11 listopada, 
 

Włoski portal dla "moli książkowych" Libreriamo opublikował niedawno listę 10 książek do przeczytania przed 30 rokiem życia.

Autorami wybranych powieści, szczególnie polecanych dla młodych ludzi, są oczywiście wybitni włoscy pisarze, min. Italo Calvino, Elsa Morante czy Carlo Emilio Gadda... 

Jeśli sądzicie, że macie jeszcze jakieś "luki" w lekturach włoskich to możecie skorzystać z propozycji ekspertów:
 
Il partigiano Johnny, Beppe Fenoglio
 
 
 

Na liście  najbardziej przerażających cmentarzy we Włoszech, sondażu przeprowadzonego przez TripAdvisor Italia, nie znalazły się, o dziwo, malutkie, zapomniane cmentarzyki, gdzieś w zapadłych, odległych od nowoczesnych cywilizacji miasteczkach... Przeciwnie!


Pomnik z Cimitero Monumentale di Milano
fot.lass.it
Poniższe cmentarze i katakumby znajdują się w dużych miastach i są to miejsca niezwykle cenne z historycznego i archeologicznego punktu widzenia.

Zobaczmy gdzie we Włoszech można wybrać się na spacer "z dreszczykiem" i smutno zadumać w Dniu Swięta Zmarłych:
 

Więcej artykułów…