Wiadomości - Nasz Swiat
28
So, maj

Popularny serwis turystyczny sleepinginairports.net opublikował listę najgorszych lotnisk w Europie. W pierwszej 10. znalazły się dwa rzymskie lotniska, Orio al Serio w Bergamo i port lotniczy port Warszawa-Modlin.

Portal The Guide to Sleeping in Airports przeprowadził ankietę wśród podróżnych, którzy pytani byli m.in.: o czystość, obsługę, komfort i usługi lotniskowe.

Według ankietowanych lotnisko Leonardo da Vinci na Fiumicino jest brudne i posiada za mało miejsc siedzących, podobnie jak port w Modlinie. Natomiast podróżni udający się w podróż z Ciampino narzekają na tłok, nieogrzewane pomieszczenia, hałas i brak komfortu. Wśród włoskich lotnisk prym wiedzie port lotniczy Orio al Serio w Bergamo. Okazuje się, że obsługa lotniska jest niemiła, brakuje miejsc siedzących, jest brudny, nie posiada bezpłatnego dostępu do internetu Wi-Fi, brakuje także gniazdek elektrycznych. Ankietowani sugerują, że jedynym sposobem na poprawę Orio al. Cerio jest jego zniszczenie, przyznają jednak, że w porównaniu z mediolańskimi lotniskami oferuje konkurencyjne ceny. (mam)

Na liście  najbardziej przerażających cmentarzy we Włoszech, sondażu przeprowadzonego przez TripAdvisor Italia, nie znalazły się, o dziwo, malutkie, zapomniane cmentarzyki, gdzieś w zapadłych, odległych od nowoczesnych cywilizacji miasteczkach... Przeciwnie!


Pomnik z Cimitero Monumentale di Milano
fot.lass.it
Poniższe cmentarze i katakumby znajdują się w dużych miastach i są to miejsca niezwykle cenne z historycznego i archeologicznego punktu widzenia.

Zobaczmy gdzie we Włoszech można wybrać się na spacer "z dreszczykiem" i smutno zadumać w Dniu Swięta Zmarłych:
 

Jak oszczędzać, nie marnować, zdrowo "kombinować", etycznie gospodarować, żyć ekologicznie, kreatywnie... w domu, w pracy, w mieście, w ogrodzie... - mnóstwo cennych porad i  pomysłów można znaleźć na włoskiej stronie www.nonsprecare.it.
 
Na stronie znajdziecie naprawdę zaskakujące informacje, nie tylko bardzo praktyczne, ale także propozycje kulturalne i artystyczne, sklepowe nowości, itd.

Fenomen Siostry Cristiny podbił publiczność programu talentów The Voice nie tylko we Włoszech ale i na świecie. 

fot.melty.it
Wytwórnia płytowa postanowiła iść za ciosem i wylansować cały album Siostry Cristiny promując go prowokacyjną piosenką Madonny z lat 80-tych "Like a Virgin". Album ukaże się jeszcze przed świętami,  11 listopada, 
 

Po ostatnim meczu Polaków z Niemcami, aktualnymi mistrzami świata, głośno od komentarzy nie tylko w krajowych mediach, ale także i we Włoszech. W tutejszych tytułach dziennikarskich najczęściej powtarza się słowo: NIESPODZIANKA.

 
fot. stadiogoal.com

 

Poniżej kilka przykładowych komentarzy: 

 
"Che sorpresa in Polonia! Germania sconfitta 2-0" - corrieredellosport.it - Jaka niespodzianka w Polsce! Niemcy pokonane 2-0.