Wiadomości - Nasz Swiat
28
So, maj

Statystyki podają, że aż 70% ogłoszeń oferujących pracę w Europie można znaleźć online. Część z nich okazuje się jednak fałszywa lub nielegalna.
 
 
Jak połapać się w gąszczu portali pośrednictwa pracy, jak rozpoznać, która z agencji publikujących dziennie setki ogłoszeń we Włoszech jest bezpieczna i skuteczna?
 
 
Agnieszka B. Gorzkowska

Włoska prasa najwięcej uwagi poświęca oczywiście nowej szefowej dyplomacji UE, Federice Mogherini, obecnej minister Spraw Zagranicznych we Włoszech licząc na duże korzyści dla Włoch z objęcia tak prestiżowej funkcji przez reprezentantkę włoskiego rządu.
 
Niemniej jednak z zaciekawieniem obserwuje się i komentuje także wybór polskiego premiera, Donalda Tuska, na przyszłego przewodniczącego Rady Unii Europejskiej. 
 
 
 

W małym barokowym miasteczku sycylijskim Scicli (Ragusa) właśnie narodził się innowacyjny trend sprzedawania dzieł sztuki na metry!


Dwunastu artystów zainaugurowało wystawę "Arte al metro", dosł. "sztuka na metr", gdzie kolekcjonerzy czy choćby ciekawi przechodnie mogą nabyć niewielką "porcję", "kawałek", a nawet kilka cenmtymetrów kwadratowych dzieła.
 
fot. Quam
 
 

Kreatywnych podróżników we Włoszech nie brakuje...
 
Najnowszym ciekawym pomysłem jest podróż z małej miejscowości na południu Włoch, Cantinella di Corigliano Calabro (Cosenza, Kalabria) do Tokio na traktorze!


fot.agendaviaggi.com
Tym odważnym, podróżnikiem, który planuje przejechać 15 tys. kilometrów ciągnikiem, jest Filippo Facchin z Padwy. 

Czytaj więcej

Agnieszka B. Gorzkowska

 

 

Wrak wycieczkowca “Costa Concordia” dopłynął w niedzielę, 27 lipca, do portu w Genui, gdzie zostanie zezłomowany. Jego ostatni rejs trwał 5 dni.

Wrak wycieczkowca, który w styczniu 2012 roku rozbił się w pobliżu wyspy Giglio zakończył 27 lipca swój ostatni rejs. Swoją ostatnią podróż „Costa Concordia” rozpoczął w środę – 23 lipca. Statkowi towarzyszył konwój kilkunastu mniejszych jednostek.

W porcie w Genui wrak wycieczkowca zostanie zdemontowany. Operacja ta potrwa około dwóch lat, a jej koszt - ok. 1,5 mld euro - pokryć ma właściciel statku.

Według przedstawionych planów na odpadki pójdzie 20 proc. statku. Reszta zostanie odzyskana i poddana recyklingowi.(wy)

Więcej artykułów…