Rysunki Sadurskiego w Kalabrii - Nasz Swiat
28
So, maj

Włochy

W maju i czerwcu 2016 r.  wystawa rysunków Szczepana Sadurskiego 'Polskie stroje ludowe' podróżowała po Kalabrii. 

 

Dzięki Katarzynie Gralińskiej ze Związku Polaków w Kalabrii (to ten czubek "włoskiego buta" blisko wyspy Sycylia) w ciągu trzech tygodni rysunki Szczepana Sadurskiego były prezentowane trzykrotnie. Najpierw w Polskiej Szkole Eksperymentalnej w 200-tysięcznym mieście Reggio Calabria, która działa przy Związku Polaków w Kalabrii. Potem (15 maja) podczas pokazywano je podczas święta Festa dei Popoli w Reggio Calabria, a 4 czerwca zaprezentowano je w mieście Cantona podczas Festiwalu Senza Frontiere (Bez Granic). 

Zestaw 10. rysunków Sadurskiego pokazywanych w Kalabrii, to jego charakterystyczne postacie przedstawiające kobietę i mężczyznę, ubrane pieczołowicie w odwzorowane polskie stroje ludowe z różnych regionów Polski. 

Związek Polaków w Kalabrii (Associazione dei Polacchi in Calabria) powstał w 2003 r., jest największą organizacją polonijną na południu Włoch i może się poszczycić wieloma działaniami, nie tylko kulturalnymi.   

Na zdjęciu: rysunki podczas Festival Senza Frontiere w Cantona

Źródło: Sadurski.com

***

Wystawa rysunków Szczepana Sadurskiego 'Polskie stroje ludowe na wesoło' jest udostępniana za darmo. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak zorganizować ją w Twoim mieście.