Studia podyplomowe Nauczanie Języka Polskiego jako Obcego we Włoszech - Nasz Swiat
19
Cz, maj

Włochy

 

Z wielką przyjemnością pragniemy poinfomować i jednocześnie gorąco zachęcić do skorzystania z nowej oferty studiów podyplomowych NAUCZANIE JĘZYKA POLSKIEGO JAKO OBCEGO.

 

 

Oferta studiów podyplomowych skierowana jest do osób, które pragną uzyskać kwalifikacje uprawniające do nauczania języka polskiego jako obcego. Studia będą odbywać się w trybie dwusemestralnym, z uwzględnieniem zajęć dydaktycznych oraz praktyki metodycznej. Część godzin zostanie zrealizowana podczas dwóch tygodniowych zjazdów w Ostródzie, pozostałe zajęcia będą się odbywały w trybie weekendowym na terenie kraju w którym zostaną zorganizowane studia.

 

W ramach studiów realizowane będą przedmioty poświęcone zagadnieniom językoznawczym, metodyce nauczania, zagadnieniom kultury i historii polskiej oraz dialogu międzykulturowego. Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę. Jednostką prowadzacą studia jest Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”.

 

Studia są częściowo dofinasowane ze środków MEN, dzieki czemu opłata semestralna będzie wynosić 600 złotych.

 

Aktualnie trwa nabór kandydatów z całej Europy. O tym, w którym kraju odbędą się studia decyduje ilość zgłoszeń. Stąd też, jako Rada Oświaty Polonijnej we Włoszech gorąco zachęcamy do skorzystania z oferty studiów Ośrodka Doskoanlenia Nauczycieli Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” . Pozwoli to nie tylko na podwyższenie komptetencji zawodowych nauczycieli i uzyskania odpowiednich kwalifikacji do nauczania w szkole społecznej, ale i w znacznym stopniu przyczyni się do rozwoju oświaty polonijnej we Włoszech.

 

Zapisy trwają do 15 lipca, ilość miejsc jest ograniczona!

 

Już wkrótce zostanie przesłany formularz zgłoszeniowy, który należy wypełnić i odesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą również na stronie odnswp.pl

 

Więcej informacji na temat studiów można znaleźć TUTAJ

 

Informacja nadesłana przez Radę Oświaty Polonijnej we Włoszech