Tomasz Orłowski z oficjalna wizytą w Neapolu - Nasz Swiat
29
Śr, czerwiec

Włochy

Wizyta ambasadora Tomasza Orłowskiegi w Neapolu.

Przyszłość Europy, współpraca między Neapolem i miastami polskimi, uhonorowanie dwóch wielkich intelektualistów XX wieku - Gustawa Herlinga-Grudzińskiego i Benedetta Croce – to główne tematy poruszone podczas spotkania ambasadora Tomasza Orłowskiego z burmistrzem Neapolu Luigim De Magistris.

Ambasador Orłowski przebywał 2 grudnia z oficjalną wizytą w Neapolu. Podczas pobytu w stolicy położonego na południu od Rzymu regionu Kampania szef polskiej placówki dyplomatycznej udał się do Pałacu San Giacomo, siedziby władz miejskich, gdzie spotkał się z burmistrzem Luigim De Magistris.

 W czasie niezwykle interesującej i serdecznej rozmowy Orłowski i De Magistris omówili możliwości współpracy między Polską a Neapolem przede wszystkim w dziedzinie kultury i nauki. Ambasador Orłowski przedstawił propozycje dotyczące wykorzystania dla badań naukowych spuścizny po Gustawie Herlingu-Grudzińskim. Rzucono fundamenty pod szereg wspólnych projektów, które będą realizowane w 2017 roku. Ambasador RP zaproponował ponadto nawiązanie ścisłej współpracy między miastami polskimi i Neapolem.

 

Mniej formalna część rozmowy dotyczyła aktualnej sytuacji na arenie międzynarodowej oraz przyszłości Europy.

Źródło: Serwis Ambasady RP w Rzymie 

Fot. Anna Wawrzyniak / Ambasada RP