Zapal znicz na polskim grobie - Nasz Swiat
29
Śr, czerwiec

Włochy

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych i Święto Zmarłych (Zaduszki). Dni pamięci o tych, których już nie ma wśród nas. Polska (i nie tylko) tradycja nakazuje odwiedzanie w te dni grobów swoich bliskich, zapalenie zniczy, złożenie wieńców i kwiatów.

Wielu z nas, Polaków zamieszkałych we Włoszech, wybierze się do Polski, aby odwiedzić groby swoich najbliższych. Nie pojadą wszyscy, z różnych powodów:  praca, brak funduszy, rodzina, zdrowie.

Rodaków, którzy pozostaną w Rzymie, zachęcamy do odwiedzenia polskich grobów na Campo Verano lub na Prima Porta. Znajdują się tam mogiły Polaków, o które nikt nie zadbał - bo nie mógł, zapomniał, nie miał kto…. Zapalmy znicz na opuszczonym polskim grobie i do modlitw za naszych bliskich dołączmy tę o o nieznanej nam osobie.

1 listopada dla Polonii włoskiej od wielu lat organizowane są wyjazdy na Monte Cassino, gdzie także w tym roku na Cmentarzu Polskim o godz. 11.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta z  udziałem J.E. Ambasadora Tomasza Orłowskiego.
Członkinie Stowarzyszenia Le Rondini od 3 lat promują Akcję "Zapal znicz na polskim grobie" i spotykają się 1 listopada po południu na Campo Verano. Jeśli masz czas i chęć - dołącz do nas!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć grobów polskich na cmentarzu Campo Verano w Rzymie,  ich autorką jest Pani Agata Rola-Bruni.

Internetowa galeria zdjęć grobów polskich na rzymskim cmentarzu Campo Verano

Cmentarze, indeksacja polskich grobów i epitafiów. Włochy, Rzym, Cmentarz Campo del Verano

Stowarzyszenie Le Rondini
Kontakt: Tel. 3277475562, 3897875133
E.mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.