Złodziej ukradł z samochód z dzieckiem na pokładzie - Nasz Swiat
26
Cz, maj

Włochy

Sycylia. Polska mama przeżyła horror. Złodziej ukradł samochód z dzieckiem na pokładzie.


Rzym – 33-letnia Polka przeżyła horror w Palermo. Na jej oczach złodziej odjechał samochodem, w którym znajdowała się jej roczna córeczka.

Jak podaje serwis informacyjny palermotoday.it do zdarzenia doszło przedwczoraj w pobliżu piazza Sant'Oliva około godziny 20.00.

33-letnia Polka, mając kłopot z zaparkowaniem samochodu (marki Audi), zgodziła się przyjąć pomoc, zaoferowaną jej przez mężczyznę, wydającym się być uprzejmym parkingowym. 

Mężczyzna zamiast jednak wyręczyć kobietę w wykonaniu kłopotliwego manewru szybko odjechał. Na tylnym siedzeniu  znajdowała się roczna córeczka Polki.

Zdesperowane krzyki polskiej mamy natychmiast zwróciły uwagę przechodniów, a policja wyruszyła na poszukiwania porywacza.

Samochód znaleziono na via Ferrara. Dziewczynka, cała i zdrowa, znajdowała się w swoim foteliku. Policja przypuszcza, że złodziej dopiero po odjechaniu z parkingu zorientował się, że w samochodzie jest dziecko i dlatego porzucił pojazd kilka ulic dalej. 

W torebce pozostawionym na tylnym siedzeniu nie było jednak  IPhona oraz portfela, w którym znajdowały się rożne dokumenty i około 70 euro.

Policja w Palermo poszukuje sprawcy przestępstwa, któremu postawiony zostanie zarzut zarówno kradzieży jak i porwania. Z relacji świadków wynika, że ma on około 45-50 lat, 170 cm wzrostu, ciemne włosy związane w kitkę i szpakowatą brodę.

Jak podaje dziennik palermotoday.it  tydzień wcześniej w podobnych okolicznościach skradziono młodej kobiecie Fiata 500. Podobnie jak w przypadku naszej rodaczki, mężczyzna zaoferował dziewczynie pomoc w zaparkowaniu pojazdu. Policja podkreśla jednak, że rysopisy mężczyzn są różne, więc sprawcami obu przestępstw są dwie różne osoby.

W wydanym kilka dni temu komunikacie policja przestrzega kierowców przed „życzliwymi parkingowymi” i prosi o  natychmiastowy telefon pod numer alarmowy 113, w celu ewentualnego zasygnalizowania osób, które oferują kierowcom pomoc przy parkowaniu.

(wda)