Targi Expo Mediolan 2015 z praktycznym przewodnikiem dla zwiedzających - Nasz Swiat
20
N, czerwiec

Polska na Expo 2015
W Mediolanie rozpoczęły się targi Expo 2015 - największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie promocyjne świata. Przez 184 dni prezentacje wystawców ze 145 krajów będą się koncentrować na temacie przewodnim: „Wyżywienie planety, energia dla życia”. Dla Polaków, którzy odwiedzą Wystawę, Konsulat Generalny RP w Mediolanie przygotował praktyczny niezbędnik.
 

- Ponad 20 milionów osób w ciągu 6 miesięcy, to ogromne wyzwanie organizacyjne zarówno dla miasta, jak i placówek dyplomatycznych, których obywatele będą zwiedzać Wystawę. Chcieliśmy stworzyć narzędzie, które pomoże Polakom w możliwie pełny, bezstresowy i bezpieczny sposób skorzystać z tego wspaniałego wydarzenia jakim niewątpliwie jest Expo  – mówi Jerzy Adamczyk Konsul Generalny RP w Mediolanie.

Konsulat przygotował e-book, który można pobrać na telefon komórkowy, czytnik, czy tablet i w każdej chwili odnaleźć informacje praktyczne, które mogą okazać się przydatne w różnych sytuacjach.

Z publikacji odwiedzający dowiedzą się więcej o temacie przewodnim Expo, Polskim Pawilonie, jak dotrzeć na teren wystawy z lotniska lub z miasta, gdzie znajdują się wejścia, ile kosztują bilety. To także przewodnik po najciekawszych zakątkach Mediolanu i informacje o tym gdzie najlepiej wstąpić na kawę, gdzie pójść, by poczuć prawdziwy klimat miasta. W e-booku znajdują się też informacje o tym jak dotrzeć do najbliższego szpitala, co zrobić gdy stracimy portfel czy dokumenty, do kogo zwrócić się o pomoc w różnych sytuacjach losowych.

Pobierz e-book w formie PDF

Targi Expo to pokaz aktualnego dorobku kulturalnego, naukowego i technicznego krajów z całego świata. Głównym tematem Wystawy w Mediolanie jest żywność, zrównoważony rozwój i odpowiedzialności za zasoby naturalne. Polska zaprezentuje się jako jeden z najważniejszych członków Unii Europejskiej, nowoczesny kraj pozytywnych przemian. Projekt Polskiego Pawilonu odwołuje się bezpośrednio do polskiego sadu i ogrodnictwa - ażurowa forma, przypomina poustawiane na sobie skrzynki na jabłka. Polska jest liderem w produkcji i eksporcie jabłek, w związku z czym było to najsilniejsze skojarzenie do przedstawienia sukcesu gospodarczego polskiego rolnictwa.

Jeszcze przed otwarciem Expo 2015 – w prestiżowym Vittoriano w Rzymie otwarto wystawę o Polsce zatytułowaną “La Polonia si presenta”. Wspólnym znakiem i symbolem ekspozycji jest polskie jabłko. Pierwsza część wystawy przygotowana przez Polską Organizację Turystyczną prezentuje na zdjęciach polską sztukę, kulturę i krajobrazy.

- Każdemu z regionów przypisana jest jedna z bajek co wprowadza zwiedzających w świat młodości i piękna - mówił ambasador RP we Włoszech Tomasz Orłowski w wywiadzie dla agencji Dire.it, zachęcając tym samym włoską publiczność do odwiedzenia naszego kraju.

Wystawa  to również prezentacja nowoczesności w polskim wydaniu. Włosi mogą zobaczyć m.in. najszybszy na świecie procesor przemysłowy i interaktywną kostkę do gry na tablecie. Kolejnym punktem jest polska kuchnia. Specjalnie na tę okazję przygotowano przepis na szarlotkę – który każdy z odwiedzających będzie mógł zabrać do domu.  

Goście będą też mogli zrobić sobie zdjęcie „selfie” na tle tablicy z hasłem „#PolskaExpo2015”. Autor zdjęcia, które otrzyma największą liczbę „polubień” zostanie zaproszony na Dzień Polski na Expo w Mediolanie zaplanowany na 13 września 2015 roku.

Wystawę w Rzymie zrealizowano dzięki współpracy Ambasady RP, Instytutu Polskiego oraz Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji w Rzymie, a także Polskiej Organizacji Turystycznej. Ekspozycję można zwiedzać do 3 maja 2015 roku.

 

 

Biuro Rzecznika Prasowego

Ministerstwo Spraw Zagranicznych

 

 

Fot. Grafika przygotowana przez Konsulat Generalny RP w Mediolanie

Informacja pochodzi ze strony Ministerstwa Spraw Zagranicznych