Warszawski trailer na Expo 2015 - Nasz Swiat
20
N, czerwiec

Polska na Expo 2015

Jak zachęcić, a nie zdradzić całości? Jak oddać nastrój i sprawić, aby widz chciał doświadczyć wszystkiego na własnej skórze? Tak działa dobry trailer i taki właśnie sposób na swoją prezentację podczas Expo 2015 w Mediolanie wybrała Warszawa. Zaskakujące efekty wizualne, nowoczesna technika pomogą pokazać atmosferę miasta i zabrać odwiedzających w wirtualną podróż do stolicy Polski.

 

W swojej prezentacji Warszawa kładzie nacisk na dwa główne aspekty promocyjne: Warszawską Wisłę i postać genialnego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina, który w Warszawie spędził 20 lat swojego życia. Na koncepcję wystąpienia składają się zarówno wydarzenia odbywające się bezpośrednio na terenie Expo, jak i te zorganizowane w przestrzeni miejskiej- w strefie Aktywnej Przyrody- mówi Anna Witkowska Dyrektor Stołecznego Biura Turystyki.

Dzięki projektom Zobacz Warszawę i Newsy znad Wisły odwiedzający przeniosą się w wirtualną rzeczywistość i na chwilę znajdą się w stolicy Polski. Zobaczą Warszawę przelatując nad Wisłą, spojrzą na Stare Miasto i nowoczesne centrum z góry, a także zwiedzą wnętrza Muzeum Fryderyka Chopina. Stanie się to możliwe dzięki specjalnym goglom tzw. okulusom i zastosowaniu filmu kręconego w technice stereoskopii sferycznej 3DS dającej złudzenie teleportacji do innej rzeczywistości.

W strefie „AKTWNA PRZYRODA” zlokalizowanej w kluczowym miejscu Mediolanu ustawiona zostanie „papierowa” łódeczka na tle której przechodnie będą mogli zrobić sobie zdjęcie lub wejść do niej.  Poprzez grafikę łódeczka stanie się nośnikiem informacji o Warszawie.

W ramach projektu Newsy znad Wisły zrealizowana zostanie także rzeźba miejska w formie papierowej łódeczki. W tym samym czasie po Wiśle będzie pływać jej siostrzana wersja. Rzeźba nawiązuje do uniwersalnego, ponadczasowego motywu. Łódeczka jest przyjaznym przedmiotem, budzącym dobre skojarzenia, a z powodu swoich niecodziennych rozmiarów oraz usytuowania w przestrzeni miejskiej – również zainteresowanie publiczności. Każdy odwiedzający będzie mógł wejść do łódeczki i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Rzeźba wykonana zostanie ze specjalnego tworzywa i będą na niej nadrukowane słowa Warszawa i Wisła w różnych językach. Uzupełnienie projektu stanowi kubik z ciekawostkami o Wiśle. Po zapadnięciu zmroku zarówno powierzchnia łódeczki jak i kubika ożyją dzięki videomappingowi 3D.

Publiczność odwiedzająca Pawilon Polski będzie miała natomiast okazję posłuchać recitalu Chopinowskiego. Leżaki, trawa i swobodnie interpretowana muzyka wybitnego kompozytora sprawią, że widzowie poczują unikalną atmosferę, jaka panuje corocznie podczas letnich koncertów w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

Nawet najdoskonalsza wirtualna rzeczywistość nie zastąpi jednak prawdziwych przeżyć! Do Warszawy trzeba przyjechać aby przekonać się jak ciekawym jest miastem.

 

Harmonogram:

  • Zobacz Wisłę - Pawilon Polski strefa S09 (18-24.05.2015 codziennie od 10:00-22:30)
  • Posłuchaj Chopina w Łazienkach – Pawilon Polski strefa S01 (23.05.2015, godz.14:00-20:00, 24.05.2015 godz. 16:00-20:00)
  • Zakochaj się w Warszawskiej Syrence – Pawilon Polski strefa S09 i strefa Aktywnej Przyrody w centrum Mediolanu (w godzinach działania stref)
  • Newsy znad Wisły – strefa Aktywnej Przyrody w centrum Mediolanu (18-24.05.2015 codziennie w godzinach otwarcia strefy)
  • Videomapping 3D – strefa Aktywnej Przyrody w centrum Mediolanu (23-24.05.2015, godz. 22:00-23:00).

Stołeczne Biuro Turystyki