Mikołaj w Polskiej Ludotece w Ascoli Piceno - Nasz Swiat
28
Wt, czerwiec

Nasze sprawy

18 grudnia w Polskiej Ludotece w Ascoli Piceno odbyło się tradycyjne już, coroczne spotkanie polskich dzieci z Mikołajem. 

Dzieci ubrały choinkę, robiły kolorowanki i pisały listy do św. Mikołaja, które następnie, wraz ze skrzynią wręczone zostały Mikołajowi. 

Dzieci z Polskiej Ludoteki zaskoczyły rodziców swoim występem, podczas którego recytowaly wiersze i śpiewały polskie kolędy oraz zimowe piosenki przy akompaniamencie muzyki i instrumentów. Gorące oklaski nagrodziły ich krótkie, ale intensywne próby na wcześniejszych zajęciach. Dzieci otrzymały od Mikołaja prezenty i polskie słodycze.

Gościem honorowym spotkania był Wice Konsul z Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Rzymie - pan Hubert Świętek, który wcześniej zwiedził centrum Ascoli Piceno oraz wiceprezes Stowarzyszenia Włosko-Polskiego w Marche -  pan Josef Cordaro i polska pisarka i blogerka - pani Lucyna Kleinert. 

Po oficjalnej części przyszedł moment łamania się opłatkiem oraz składanie życzeń, a następnie wszyscy obecni mogli skosztować przepysznych potraw przygotowanych przez mamy polskich uczniów. 

Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich naszych wspaniałych dzieci, rodziców i nauczycieli.

opr. na podst. informacji nadesłanej przez Polską Ludotekę w Ascoli Piceno

NS.IT