Europejski Dzień Języków - Konkurs - Nasz Swiat
04
So, grudzień

Nie przegap

Stowarzyszenie Le Rondini zaprasza dzieci mieszkające w Rzymie i w jego okolicach, do udziału w konkursie: "Zaprojektuj polski strój dla Syriusza - maskotki Unii Europejskiej"

 

Od 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg, 26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków.

Celem tej inicjatywy jest uświadomienie ogółowi społeczeństwa znaczenia wielojęzyczności w Europie, pielęgnowanie różnorodności kulturowej i językowej oraz wspieranie nauki języków obcych - w ramach  obchodów, kierowany jest apel o podejmowanie nauki większej liczby języków i to niezależnie od wieku uczących się oraz formy kształcenia – szkolnej czy pozaszkolnej

Z okazji Dnia Języków organizowane są w całej Europie liczne i różnorodne wydarzenia.   Istnieje wiele sposobów na wzięcie udziału  w obchodach Europejskiego Dnia Języków. Święto wielojęzyczności - to również doskonała okazja do zorganizowania  spektakli, konkursów, i zabaw dla dzieci.  Możliwości są nieograniczone!

Rada Europy nie narzuca sposobu  organizacji  wydarzeń ani też nie udziela na nie  dofinansowania. Państwa członkowskie oraz potencjalni partnerzy mają pełną swobodę  w  organizacji wydarzeń, co zapewnia  maksymalną elastyczność  obchodów Dnia Języków.

Stowarzyszenie Le Rondini zaprasza dzieci narodowości polskiej  i polsko-włoskiej, w wieku od 3 do 10 lat, mieszkające w Rzymie i w jego okolicach, do udziału w konkursie: "Zaprojektuj polski strój dla Syriusza - maskotki Unii Europejskiej". Format i Technika dowolna.

Dodatkowe pytanie dla dzieci w wieku 7-10 lat: Odpowiedz pisemnie na pytanie “Dlaczego warto uczyć się języków obcych”?

Nagrodą główną są bilety do Muzeum Dzieci Explora do wykorzystania  22.XI.2015r.  na spotkanie “Polonia ad Explora - Kraków i Wieliczka”. Pozostałe najciekawsze prace zostaną nagrodzone książkami.

Należy przesłać zeskanowane rysunki na e.mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  do 15 października br. lub przekazać do Stowarzyszenia – kontakt: 327 747 5562

Nazwa maskotki Unii - SYRIUSZ – pochodzi od najjaśniejszej gwiazdy nieba. Unijna maskotka zmienia swój strój i atrybuty w zależności od kraju z którego pochodzi. www.edl.ecml.at  

                       

Renata Kobendzowska – Stowarzyszenie Le Rondini