Koncert muzyki polskiej w Campiglia dei Berici (Vicenza) - Nasz Swiat
28
So, maj

Nie przegap

Stowarzyszenie Polska Ludoteka Rodzinna przy współpracy z Konsulatem Generalnym Rzeczypospolitej Polskiej w Mediolanie ma zaszczyć zaprosić na koncert muzyki polskiej organizowany dnia 13 listopada 2016 r. w teatrze w miejscowości Campiglia dei Berici (Vicenza).

Wystąpią dwie polskie artystki od lat mieszkające i pracujące we Włoszech. Na fortepianie będzie można usłyszeć Katarzynę Olgę Preisner, natomiast śpiewem uraczy zgromadzoną publiczność sopranistka Joanna Klisowska. Koncert zapowiada się bardzo interesująco i bogato.

W programie pieśni polskie na sopran i fortepian polskich autorów takich jak Fryderyk Chopin, Stanisław Niewiadomski, Ignacy Paderewski, Mieczysław Karłowicz, Karol Szymanowski oraz Stanisław Moniuszko. Koncert jest zatem znakomitą okazją dla Polaków i Polonii z regionu Wenecji Euganejskiej na spotkanie z polską muzyką – a mieszkając na obczyźnie jest to znacznie utrudnione. Jest to również okazja poznania kunsztu polskich artystek oraz możliwość świętowania w związku na przypadające 11 listopada święto uzyskania niepodległości przez państwo polskie w 1918 roku.

Koncert jest współfinasowany w ramach funduszy polonijnych Ministerstwa Spraw Zagranicznych przy wsparciu Konsulatu Generalnego Rzeczpospolitej Polskiej w Mediolanie.

Stowarzyszenie Wsparcia Społecznego "Polska Ludoteka Rodzinna"