Żyć we Włoszech - Nasz Swiat
02
So, lipiec

Od 28 do 30 października w Rzymie trwać będzie IV Zjazd Polonii Europejskiej (Polonijne Forum Dialogu i Integracji), którego organizatorami są: stowarzyszenie INSIEME z Rocca di Papa (nieopodal Wiecznego Miasta), Związek Polaków w Kalabrii oraz Stowarzyszenie włosko-polskie w Padwie.

Czujesz, że urodziłeś się z mikrofonem w ręce, a nie miałeś jeszcze okazji tego udowodnić? A może przeciwnie, masz już pierwsze sukcesy za sobą i szukasz kolejnych doświadczeń? Zakochałeś się w polskiej piosence na wakacjach? A może – gdy ogarnie Cię nostalgia-wyciągasz z półki swoją ulubioną płytę z czasów młodości, z którą związanych jest tyle wspomnień? Mówisz dobrze po polsku? A może tylko fascynuje Cię ten „szeleszczący” język?

Jeśli chociaż na jedno z tych pytań Twoja odpowiedź brzmi „tak” konkurs wokalny „ The Voice of Polonia” jest dla Ciebie.

„The Voice of Polonia” jest drugą edycją międzynarodowego konkursu polskiej piosenki. Do 30 września nadeślij swoje dwa nagrania i wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Nagranie nie musi być studyjne, możesz je wykonać własną kamerą lub telefonem. Prześlij na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wypełniony formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie konkursu www.thevoiceofpolonia.eu.

Spośród zgłoszonych kandydatur profesjonalne jury wybierze wokalistów, których zaprosi na przesłuchania „na żywo” do Brukseli. Ich uczestnicy będą również mieli szansę uczestniczyć w warsztatach artystycznych prowadzonych przez profesjonalistów. Potem wielki final w Brukseli, w którym do jury dołączy gwiazda polskiej muzyki rozrywkowej. W poprzedniej edycji Konkursu była to Maria Sadowska. Kto przyjedzie w tym roku – pozostaje na razie tajemnicą… Nagrodzeni finaliści pojadą potem na trasę koncertową w Danii, Francji, Holandii, Irlandii i Niemczech.

A zatem do usłyszenia…

——————————

„Piosenka jest małym zwierciadłem kultury. W piosence odbijają się wszystkie elementy życia, ogniskują wszystkie emocje, nurty i style. Dzięki zwięzłości formy i środków wyrazu oraz szerokiej dostępności przekaz ten staje się ważnym komunikatem, nierzadko zyskując ważne miejsce w kanonach kulturowych. Piosenka towarzyszy nam w życiu codziennym, ale jest też ważnym elementem świąt i festiwali. Jednoczy ludzi, którzy czują podobnie, myślą podobnie lub – tak, jak w naszym przypadku- mówią podobnie. Dlatego z wielką radością otwieramy druga edycję konkursu The Voice of Polonia. Mamy nadzieję, że dostarczy- podobnie jak pierwsza edycja- wszystkim uczestnikom wiele inspiracji, a słuchaczom i fanom pięknych chwil i emocji”.

Anna Ciborowska – dyrektor konkursu „The Voice of Polonia”

Źródło: The Voice of Polonia – www.thevoiceofpolonia.eu

 

 

Więcej artykułów…