Rzym: Koncert z okazji 1050-lecia Chrztu Polski - Nasz Swiat
28
So, maj

Nie przegap

 

W sobotę, 29 października o godzinie 19.30 w kościele Św. Alfonsa na Eskwilinie (Via Merulana 31) w Rzymie odbędzie się koncert multimedialny „Maciej Fortuna - Chrzest966”. Polska muzyka średniowieczna na trąbkę i organy z wizualizacjami.

 

 

 

Wykonawcy:

 

Maciej Fortuna – trąbka, kompozycje, aranżacje

 

Marek Smoczyński - organy

 

Paweł Wypych – wizualizacje

 

 

 

1050-lecie Chrztu Polski stało się pretekstem do stworzenia koncertu multimedialnego na trąbkę i organy z wizualizacjami. Autorem wszystkich opracowań muzycznych jest Maciej Fortuna, kompozytor i trębacz jazzowy. Na repertuar koncertu składają się pierwsze polskie utwory związane z tradycją sakralną i autorskie kompozycje Macieja Fortuny tworzone w stylistyce silnie nawiązującej do okresu polskiego średniowiecza.

 

Programowym rdzeniem koncertu są aranżacje średniowiecznych tropów. Pojawiają się więc utwory związane z tradycją liturgiczną - Bogurodzica, Krystus z martwych wstan je, Bądź pozdrowion Krzyżu Święty, a także autorskie kompozycje Macieja Fortuny, tworzone w zgodzie ze stylistyką polskich średniowiecznych tropów.

 

W oparciu o warstwę muzyczną powstały również wizualizacje, które stanowią integralną część koncertu.

 

 

 

Koncert zorganizowany przez Instytut Polski w Rzymie we współpracy z OO. Redemptorystami z kościoła Św. Alfonsa na Eskwilinie

 

Wstęp wolny.

 

 

więcej info:

 

http://www.istitutopolacco.it/event/maciej-fortuna-battesimo-966-valetta-e-roma/

 

Źródło: Instytut Polski w Rzymie www.istitutopolacco.it