Święto Polonii 2016 w Rzymie - Nasz Swiat
28
So, maj

Nie przegap

Program Święta Polonii w Rzymie.

 

Stowarzyszenia Kulturalne Mojabancarella oraz Videopyja

mają zaszczyt zaprosić na ŚWIĘTO POLONII, które odbędzie się 1 maja 2016 rokuRestauracji BAJKA, Largo Andrea Barbazza 32/33 – Rzym, od godz. 11.30

Dzień Polonii i Polaków za Granicą obchodzone jest na całym świecie 2 maja, zostało ono ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiejz inicjatywy Senatu RP w 2002 roku.  

Dzień Polonii i Polaków za Granicą zostało ustanowione w dowód uznania wielowiekowego dorobku i wkładu Polonii i Polaków za granicą włożonego w odzyskanie przez Polskę niepodległości, w dowód wierności i przywiązanie do polskości oraz pomoc Krajowi w najtrudniejszych momentach.

W tym samym dniu, czyli 2 maja obchodzone jest święto Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, natomiast 1 maja Święto Pracy a 3 maja jakże ważna dla nas Polaków rocznica uchwalenia Konstytucji.

 

W programie:

Zarys historyczny Dnia Polonii i Polaków za Granicą– Aleksandra Zapotoczny;

Historia łączy pokolenia – rozmowa z Erykiem Jankowskim i Waldemarem Zientara;

Recytacja poezji polonijnej – Edyta Ścibior;

Koncert poezji śpiewanej – Ewa Nytko i Piotr Stopa;

Satyryczne popołudnie z twórczością Małgorzaty Misiury;

Uroczysty polski obiad.

 

Koszt 30 euro

Rezerwacja obowiązkowa

Info:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Serdecznie zapraszamy.