Wystawa prac Danuty Nawrockiej w Mediolanie - Nasz Swiat
28
So, maj

Nie przegap

Do 29 kwietnia w Hernandez Art Gallery  w Mediolanie można oglądać wystawę malarstwa polskiej artystki – Danuty Nawrockiej zatytułowaną „Il fruscio dei miei pensieri" (Szelest moich myśli).

 

Do 29 kwietnia w Hernandez Art Gallery (via Copernico 8) w Mediolanie (od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-19.00) można oglądać wystawę malarstwa polskiej artystki – Danuty Nawrockiej zatytułowaną „Il fruscio dei miei pensieri" (Szelest moich myśli).

Artystka urodziła się w 1962 r. w Strzegomiu. W latach 1985-1990 studiowała malarstwo na wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. W swojej twórczości wypowiada się poprzez performance, instalację, rzeźbę, malarstwo i rysunek. Swoją sztukę prezentuje na wystawach i wystąpieniach indywidualnych oraz festiwalach sztuki w Polsce i zagranicą. Prowadzi "Galerię Miejską" i "Galerię w Ratuszu" w Inowrocławiu. Jest członkiem Warszawskiego Okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków. Zwyciężczyni konkursu na projekty szkła artystycznego, zorganizowanego przez Hutę Szkła "Irena" w Inowrocławiu. Serie kolekcjonerskie z jej projektami trafiły do ponad sześćdziesięciu krajów świata, m.in. do rodziny królewskiej w Arabii Saudyjskiej. Jej prace znajdują się w zbiorach muzealnych /m.in. w kolekcji koreańskiego Muzeum Mosan/, galeryjnych, prywatnych w kraju i zagranicą.

Organizatorem wystawy Danuty Nawrockiej jest Związek Polaków w Mediolanie. Kuratorem Zbigniew Janasik.