Polish Your Polish: gra multimedialna dla dzieci dwujęzycznych - Nasz Swiat
25
N, wrzesień

W naszym domu mówimy po polsku

Popularnym i skutecznym sposobem uczenia się języka jest łączenie nauki z zabawą. Oto gra edukacyjna, dzięki której Twoje dziecko przyswoi lepiej język polski.

Aby ułatwić uczniom szkół polonijnych naukę języka, powstała gra „Polish Your Polish”, której głównym celem jest pomoc w utrwaleniu słówek, ćwiczenie ortografii i przyswojenie podstawowych fraz w języku polskim.

FOT. GRA POLISH YOUR POLISH – FUNDACJA THINK!

 

Fabuła gry jest dość zabawna. Otóż Ziemię odwiedzają kosmici i jako miejsce lądowania losują… Polskę. Są ciekawi jej mieszkańców i języka, ruszają więc z misją poznania kraju – tak zaczyna się gra edukacyjna „Polish Your Polish” skierowana do dzieci i młodzieży polonijnej.

 

Autorzy zaproponowali ciekawy i atrakcyjny graficznie projekt gry, by zachęcić dzieci i młodzież do   szlifowania swoich umiejętności posługiwania się językiem polskim. Gracze mają do wyboru 4 gry, z której każda daje możliwość przyswojenia słownictwa poprzez zabawową formułę. Dla młodszych dzieci przygotowano grę „Mój kosmita” i „Mój awatar”, polegające na tworzeniu lub ubieraniu postaci. Starsi gracze mogą odbyć wirtualną podróż po mapie Polski, od gór aż po Morze Bałtyckie utrwalając zasady pisowni ortograficznej i podstawową wiedzę na temat geografii Polski. Gra „Memory” daje okazję młodszym i starszym graczom sprawdzić, czy znają polskie homonimy i czy potrafią dopasować rozmówkowe frazy w języku polskim i angielskim.

 

Gra powstała w ramach projektu „Polish Your Polish – badania i popularyzacja języka polskiego wśród Polonii amerykańskiej” realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy THINK! w partnerstwie z Fundacją Dobra Polska Szkoła.

Gra jest dostępna on-line w przeglądarce internetowej pod adresem www.pyp.edu.pl i jest także dostępna na urządzeniach mobilnych z systemem Android i iOS. Aplikację można pobrać ze sklepów Google Play oraz App Store.

http://www.pyp.edu.pl/

Źródło: www.think.org.pl