Polonijny Dzień Dwujęzyczności 2016 - Nasz Swiat
20
N, czerwiec

W naszym domu mówimy po polsku

Już po raz drugi będziemy obchodzić Polonijny Dzień Dwujęzyczności. 

 

W październiku (15-16) obchodzić będziemy już po raz drugi Polonijny Dzień Dwujęzyczności. W tym roku przyłącz się do obchodów i TY!

 

Po raz pierwszy Polonijny Dzień Dwujęzyczności odbył się 10 października 2015 roku. Tego dnia w USA oraz na Ukrainie odbyły się wydarzenia celebrujące dwujęzyczność, jednak były one jedynie przykładowymi.

 

Jak można świętować Polonijny Dzień Dwujęzyczności?

Każdy z nas, każda organizacja lub polska szkoła, w swoim środowisku może zorganizować swoje spotkania i opracować swój indywidualny program, celebrujący polski język. A wszystkie atrakcje mają być jedynie pretekstem do tego, byśmy w tym właśnie dniu, znaleźli czas na to, by spotkać się z naszymi rodakami, by porozmawiać o sprawach polskich, i nie tylko – po polsku, byśmy mogli powspominać nasze polskie historie, cieszyć się tym wspólnym czasem, a przez to wszystko w żywy sposób przekazywać najmłodszym pokoleniom dzieci, już urodzonych poza granicami Polski, naszą polskość.

 

Zachęcamy do organizowania lokalnych wydarzeń z okazji Polonijnego Dnia Dwujęzyczności, w swoim środowisku. Dzień ten obchodzony jest w każdy trzeci weekend października. W tym roku przypada on na 15 – 16 października.

 

Na stronie www.polishbilingualday.com można znaleźć pomoce, które można wykorzystać podczas organizacji Polonijnego Dnia Dwujęzyczności. Znajdziecie je TUTAJ

 

Wystarczy je ściągnąć i wydrukować w lokalnej drukarni.

 

Więcej informacji na temat organizacji Polonijnego Dnia Dwujęzyczności można znaleźć na stronie www.polishbilingualday.com.

 

Inicjatywę wspiera i współfinansuje Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Senat RP w ramach konkursu „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą”.