Żyć we Włoszech - Nasz Swiat
24
Cz, czerwiec

12 stycznia 2014 r. w Polsce oraz na całym świecie odbędzie się 22. Finał WOŚP, którego hasłem przewodnim będzie NA RATUNEK. Orkiestra zagra także po raz trzeci we Włoszech i po raz drugi w Rzymie (PalaCavicchi Events Via Ranuccio Bianchi Bandinelli, 130).

Podczas najbliższego Finału zzbierać będziemy na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Z zebranych środków zostaną zakupione m.in.: wielonarządowe tomografy komputerowe z możliwością znieczulenia do badania młodszych i pobudzonych dzieci; RTG przyłóżkowe; RTG z ramieniem C i monitorem; radiologiczne stacje diagnostyczne; aparaty USG przystosowane do badań FAST z opcją power-color-doppler. Lista tych urządzeń może ulec zmianie po dokładnym rozpatrzeniu przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  oraz lekarzy próśb nadesłanych przez szpitale.

W związku z coraz większym zainteresowaniem społeczeństwa i potrzebą otwierania kolejnych oddziałów geriatrycznych, a także deklaracji środowisk medycznych o ich tworzeniu, Fundacja zamierza również przeznaczyć część pieniędzy, które zostaną zebrane podczas 22. Finału WOŚP na doposażenie lub doposażenie nowo otwieranych oddziałów geriatrii. (red.)

Na rzymskim Finale wystąpi wielu artystów. Do dnia dzisiejszego potwierdzili udział: zespół TRUBADURZY, Paweł Zawierka, który wystąpił przed Polonią włoską podczas 2. Finału WOŚP we Włoszech w Bolonii, znany już Polakom we Włoszech Michał Masłoń z zespołem oraz Kordian Kacperski.

Włoski Finał Orkiestry Wielkich Serc to nie tylko występy polskich artystów, którzy przyjeżdżają z tej okazji z kraju. Podczas całodniowej imprezy przed Polonią wystąpią: piosenkarka mieszkająca i tworząca od lat we Włoszech - Edyta Kamińska, raperski duet polsko-włoski - Bieda&Keller, ciesząca się międzynarodową sławą sopranistka - Dominika Zamara oraz włoski piosenkarz - uczestnik tegorocznego Festiwalu w Sanremo - RAIZ.Na włoski Finał przybędzie również polski satyryk i karykaturzysta – Szczepan Sadurski.

27 października w Domu Polskim w Rzymie odbyło się spotkanie w sprawie organizacji trzeciego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy we Włoszech. Tego dnia został zawiązany także sztab, którego szefem został Robert Jan Małecki. Włoski Finał, podobnie jak Polski odbędzie się 12 stycznia 2014 roku w Rzymie.

W skład sztabu trzeciego już Finału Orkiestry Wielkich Serc weszli: Robert Jan Małecki – szef sztabu, Bożena Wróblewska, Edyta Felsztyńska, Olek Mincer, Agnieszka Ogonowska, Justyna Czerwień, Nestor Grojewski  oraz Michał Zalewski.

W rozmowie z redakcją, Robert Małecki powiedział, że swój udział potwierdzili już „Michał Masłoń, Paweł Zawierka, Grzegorz ‘Bieda’ Stabach”. Na Finał zostali zaproszeni także „Dominika Zamara, Edyta Kamińska, Kordian Kacperski oraz sławny kucharz, który gotuje na antenie TVN – Tomek Jakubiak”.

Szef włoskiego sztabu wyjawił także, że został zaproszony również zespół TRUBADURZY – ikona polskiej muzyki rozrywkowej.
„Mamy nadzieję, że grupa zaśpiewa dla nas takie przeboje, jak: „Znamy się tylko z widzenia”, czy „Przyjedź mamo na przysięgę” – mówi Małecki.

Pierwsi sponsorzy
Organizacja imprezy na tak wielką skalę wiążę się z ogromnymi kosztami, dlatego też organizatorzy włoskiego finału WOŚP mają nadzieję, że znajdzie się wielu sponsorów. „Mamy już pierwszych sponsorów. Są nimi sklep polski U MICHAŁA oraz restauracja CRUDOP, ale to jeszcze za mało – przyznaje szef sztabu i dodaje – czekamy na wszystkich, którzy mogą i chcą wesprzeć organizację Finału”.

Wszystkie osoby, które chciałyby wesprzeć organizację włoskiego Finału WOŚP, proszone są o kontakt z Robertem Małeckim (tel. +39 3490701936).
 
Szef sztabu prosi także wszystkie osoby, które chciałyby zostać wolontariuszami, by przysyłały swoje dane na adres e-mail: wospwlochy(AT)libero.it (imię nazwisko , data urodzenia i adres zamieszkania).

redakcja

Trzeci Finał WOŚP został objęty patronatem medialnym przez redakcję dwutygodnika dla Polaków we Włoszech „Nasz Świat”.

13 stycznia w Bolonii podczas drugiego, włoskiego Finału WOŚP wystąpił Kordian Kacperski  - wszechstronnie utalentowany artysta.

Kordian rozpoczął swoją muzyczną historię od nauki śpiewu operowego. W tym kierunku podąża do dnia dzisiejszego mieszając wpływy muzyki klasycznej z nowoczesnym stylem R&B. Artysta ma za sobą występy zarówno w filharmoniach, teatrach jak i na imprezach masowych gdzie spotyka się z ciepłym przyjęciem słuchaczy niezależnie od ich wieku.

Już za kilka dni, specjalnie dla naszych Czytelników, Kordian opowie nam o wrażeniach z występu w Bolonii, swojej dotychczasowej karierze oraz planach na przyszłość. Nie przegapcie!
am

embed video plugin powered by Union Development

Po raz pierwszy mogliśmy ją usłyszeć podczas 2. Włoskiego Finału WOŚP w Bolonii w styczniu 2013 roku. Piosenka Edyty Kamińskiej, polskiej piosenkarki mieszkającej i tworzącej od wielu lat we Włoszech stała się od razu przebojem wśród Polaków we Włoszech i została okrzyknięta oficjalną piosenką włoskich finałów WOŚP.

Przypominamy, że 3. Finał WOŚP we Włoszech odbędzie się 12 stycznia 2014 roku w Rzymie.

Kiedy? 12 stycznia 2014

Gdzie? PalaCavicchi Events Via Ranuccio Bianchi Bandinelli, 130, 00178 Roma

Godzina: od 11.00 i aż do końca świata i jeden dzień dłużej!!!