Żyć we Włoszech - Nasz Swiat
22
Wt, czerwiec

 

 

13 stycznia 2013 odbędzie się XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tego samego dnia Orkiestra już po raz drugi zagra we Włoszech (w Bolonii).

W dniu 13 stycznia 2013 r. Unia Stowarzyszeń Włosko – Polskich organizuje drugą włoską edycję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP).
- Tym razem postanowiliśmy zmienić miejsce i zorganizować finał WOŚP w Bolonii. Bardzo liczymy na zaangażowanie i współpracę wielu związków polonijnych oraz innych organizacji kulturalnych. Jesteśmy przekonani, iż druga edycja finału odniesie jeszcze większy sukces i stanie się „stałym wyda¬rzeniem kulturalnym Polonii we Włoszech” - mówi Robert Małecki, szef sztabu WOŚP w Italii.

Do dnia dzisiejszego swoją obecność na II finale WOŚP potwierdzili: Michał Masłoń (artysta wystąpił przed Polonią włoską podczas I Finału WOŚP we Włoszech w 2012r; Grzegorz Stabach (polski rapper, od kilku lat mieszkający i tworzący w Italii), oraz włoski raper Keller, Edyta Kamińska (od kilkunastu lat mieszkająca i tworząca we Włoszech); zespół"Joachim i Karol Grzechca" z Chorzowa (typowy przedstawiciel klimatu zakorzenionego w niezwykle popularnym na Śląsku stylu muzycznym, opartym o typową „Heimatmelodie” i nie tylko) oraz goście z Piwnicy pod Baranami.

- II Finał WOŚP rozpoczniemy mszą św. po polsku, na której zaśpiewa Krzysztof Cwynar - kontynuuje Małecki - potem rozpocznie się koncertowanie, aukcja, a wieczorem wszyscy obecni będą mogli bawić się na dyskotece. Na aukcji będzie można wylicytować m.in. koszulkę piłkarza - Kamila Glika oraz najmniejszy wieżowiec Rzymu.

Patronem medialnym wydarzenia jest dwutygodnik dla Polaków we Włoszech „Nasz Świat”.

Więcej informacji: +39 3490701936, e-mail: robert.malecki[at]uaip.eu

Podziękowania Prezesa UAIP we Włoszech Roberta Małeckiego oraz rozliczenie finansowe.

Wielki Finał WOŚP w Rzymie (Ostia dnia 15 stycznia 2012 roku) był wielkim sukcesem i ogromną satysfakcją dla organizatorów i dla mnie, jako szefa sztabu we Włoszech, a przede wszystkim jako prezesa UAIP - Unii Stowarzyszeń Polsko-Włoskich, gdyż głównym moim celem było połączenie Polonii włoskiej  pod serduszkiem WOŚP.

Dlatego też dziś, chcę podzielić się z Wami moją radością i podziękować za tak liczny udział w tej imprezie, gdyż właśnie dzięki Wam udało się nam zrealizować zamierzone cele - zebranie pieniędzy na WOŚP, zjednoczenie się, no i oczywiście frekwencja - która mówi tu sama za siebie, prawdopodobnie było nas tam mniej wiecej dwa tysiące osób.

Jest to również dowodem, że taka inicjatywa była NAM WSZYSTKIM bardzo potrzebna, bliższy kontakt z kulturą polską i z artystami z Polski został przez wszystkich bardzo doceniony. Prośby uczestników o następne tego rodzaju spotkania potwierdziły, że moja propozycja zebrania i połączenia Polonii włoskiej była dobrze pomyślana i trafna. Sztab organizacyjny dziękuje wszystkim za obecność, a szczególnie tym, którzy przyjechali z daleka.

 

 

Edyta Kamińska, polska piosenkarka od lat mieszkająca i tworząca we Włoszech nagrała video promująca II finał WOŚP we Włoszech, który odbędzie się 13 stycznia 2013 roku w Bolonii.

Z ostatniej chwili!
Włoski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2013 roku w Bolonii w przepięknym lokalu La Scuderia.

embed video plugin powered by Union Development

13 stycznia 2013 odbędzie się XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tego samego dnia Orkiestra już po raz drugi zagra we Włoszech. Tym razem zagramy w Bolonii.

Unia Stowarzyszeń Włosko – Polskich (UAIP) stała się od początku swojego istnienia (czerwiec 2011) promotorem kultury i tradycji polskich. Wieloletnia aktywna działalność oraz długoletnie doświadczenie poszczególnych jej związków-członków, spowodowały chęć zorganizowania po raz pierwszy we Włoszech finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP). Jej pierwsza edycja odbyła się w Rzymie (Ostia), dnia 15 stycznia 2012 r. odnosząc wielki sukces, który napełnił nas, jej organizatorów, ogromną satysfakcją. Udało nam się w pełni zrealizować zakładane cele połączenia Polonii włoskiej pod hasłem solidarności serduszka. W rzymskim finale brało udział około trzech tysięcy uczestników, którzy przedstawili się publiczności włoskiej społeczeństwem solidarnym, dbającym o dobry wizerunek Polaka i Polski.

W dniu 13 stycznia 2013 r. Unia Stowarzyszeń Włosko – Polskich zamierza zorganizować drugą włoską edycję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP).">(zobacz video). Bardzo liczymy na zaangażowanie i współpracę wielu związków polonijnych oraz innych organizacji kulturalnych. Jesteśmy przekonani, iż druga edycja finału odniesie jeszcze większy sukces i stanie się „stałym wydarzeniem kulturalnym Polonii we Włoszech”. Informujemy również, że drugi włoski finał WOŚP odbędzie się pod patronatem Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Rzymie i przy współpracy Konsulatu Generalnego Rzeczpospolitej Polskiej w Mediolanie, jak i innych instytucji i fundacji polskich.
W imieniu Unii Stowarzyszeń Włosko – Polskich (głównego organizatora włoskiego WOŚP), zwracam się z uprzejmą prośbą do wszystkich Polaków o nawiązanie współpracy kulturalnej z naszą organizacją oraz zorganizowanie wspólnymi siłami Sztabu WOŚP.
Wasza pomoc będzie gwarantem sukcesu, który jak sądzimy przyniesie znaczącą pomoc małym polskim pacjentom i polskiemu szpitalnictwu.

Patronem medialnym wydarzenia jest dwutygodnik dla Polaków we Włoszech „Nasz Świat”.

Więcej informacji: +39 3490701936, e-mail: robert.malecki[at]uaip.eu

Robert Małecki - prezes UAIP

 

 

 

 

 

embed video plugin powered by Union Development
© 2000-2015. Stranieri in Italia S.r.l. Tutti i diritti riservati. All rights reserved. Partita iva 05977171007