Żyć we Włoszech - Nasz Swiat
24
Cz, czerwiec

15 stycznia również w Genui, polska restauracja Il Pasto di Varsavia chce wspomóc serduszkową akcję Jurka Owsiaka.

- W związku z tym, że będzie to dla nas pierwszy raz, mamy wielka tremę – mówi właścicielka lokalu, Agnieszka Zaręba.

Podczas pierwszego, włoskiego Finału WOŚP, który odbędzie się 15 stycznia w Ostii (Rzym) będzie można licytować szkice Ryszrda Demela.

Demel brał udział w kampanii wrześniowej 1939 roku. Na początku 1945 r. wstąpił do II Korpusu  W.P. we Włoszech. W  1946 r. został skierowany przez  Gen.Andersa na studia do Akademii Sztuk Pięknych w Rzymie. Po wyjeździe  Korpusu do Anglii,  R. Demel kontynuował studia  w School of Painting and Printmaking in England.

Małecki: “Dla wszystkich, dużych i małych przygotowaliśmy mnóstwo niespodzianek”.

Sztab WOŚP we Włoszech zaprasza wszystkich do udziału w PIERWSZYM, WŁOSKIM Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 15 stycznia w BarKabar w Ostii (Rzym).

- Wierzymy, że na włoski Finał WOŚP, który po raz pierwszy odbędzie się we Włoszech 15 stycznia przyjedzie rzesza naszych rodaków – mówi redakcji “Naszego Świata” szef sztabu WOŚP we Włoszech, Robert Małecki i dodaje – rozumiemy jednak, że nie wszyscy będą mogli przybyć na tą wspaniała imprezę. W związku z tym, właśnie dla tych osób otworzyliśmy konto bankowe, na które można wpłacać oferty.

© 2000-2015. Stranieri in Italia S.r.l. Tutti i diritti riservati. All rights reserved. Partita iva 05977171007