Już tylko 4 miesiące do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie! - Nasz Swiat
17
Pt, wrzesień

Z Konsulatu RP w Mediolanie

Światowe Dni Młodzieży (ŚDM) rozpoczną się już za 4 miesiące. Do Krakowa zjadą pielgrzymi z całego świata. Z młodymi ludźmi spotka się papież Franciszek.


Na Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 zapisało się już blisko 590 tysięcy pielgrzymów, w ponad 4000 grup, z 174 krajów całego świata. Wśród nich pielgrzymi m.in. z Burkina Faso, Wenezueli czy Nowej Zelandii.

Rejestracja uczestników odbywa się on-line.  Aby  wziąć udział w spotkaniu młodych należy wypełnić specjalny formularz na stronie www.krakow2016.com. Wszyscy zainteresowani mogą tam znaleźć niezbędne informacje oraz przekierowanie do formularza rejestracyjnego, dostępnego w pięciu językach: polskim, angielskim, włoskim, francuskim i hiszpańskim. Rejestracja pielgrzymów zamierzających wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży potrwa do 30 czerwca 2016 roku, choć organizatorzy zachęcają, aby zarejestrować się jak najwcześniej.

Światowe Dni Młodzieży, podzielone na dwie części, potrwają około dwóch tygodni. W pierwszym tygodniu młodzi ludzie będą mogli uczestniczyć w organizowanych w różnych częściach Polski „Dniach w Diecezjach”, a w kolejnym w „Wydarzeniach Centralnych” w Krakowie.
 

„Dni w Diecezjach” to szansa na wzajemne poznanie się, integrację i zwiedzanie danego regionu. W tym czasie uczestnicy będą mogli wziąć udział m.in. w wycieczkach, a także zaangażować się w różne projekty przygotowane przez organizatorów z poszczególnych diecezji.


Po zakończeniu „Dni w Diecezjach”, wszyscy udadzą się na tydzień do Krakowa - miasta, które Ojciec Święty Franciszek wyznaczył jako miejsce „Wydarzeń Centralnych”. Dla pielgrzymów będzie to czas katechezy i Festiwalu Młodych i przede wszystkim spotkania z papieżem Franciszkiem. Scenariusze powitania Ojca Świętego, Drogi Krzyżowej oraz Czuwania przygotowuje sztab specjalistów m.in. reżyserów, architektów oraz muzyków. Szczegóły programu będą znane niebawem.

 
– Dla nas najważniejsze jest, aby każdemu, kto przyjedzie w lipcu do Krakowa, zapewnić możliwość osobistego spotkaniem z Chrystusem, nawet modląc się w dwumilionowym tłumie. Pragniemy, aby tegoroczne ŚDM stały się wspólnotą serc młodych z całego świata w mieście św. Jana Pawła II i św. s. Faustyny - mówi Weronika Griszel z Komitetu Organizacyjnego ŚDM.

Czytaj więcej na stronach: polska.pl oraz www.krakow2016.com.

 

Informacja pochodzi ze strony internetowej Konsulatu Generalnego RP w Mediolanie