Od mimesis do abstrakcji - Nasz Swiat
17
Pt, wrzesień

Z Konsulatu RP w Mediolanie

Zapraszamy na wspólne inicjatywy kulturalne polsko-węgierskie: koncert oraz wystawę "Od mimesis do abstrakcji", zorganizowane w ramach „Rok 2016 Rokiem Solidarności Polsko-Węgierskiej”. W tym roku przypada 60. rocznica poznańskiego Czerwca i węgierskiego powstania z 1956 roku.

Koncert muzyki polskiej i węgierskiej, zorganizowany przez Konsulat Generalny Węgier i Konsulat Generalny RP w Mediolanie, pod patronatem Urzędu Miasta Mediolan odbędzie się 17 marca o godz. 19.30 w Palazzina Liberty w Mediolanie przy Largo Marinai d’Italia, z udziałem:
- ze strony węgierskiej: pianisty Alexa Szilasi, który wykona utwory Liszta
- ze strony polskiej: Joanny Klisowskiej, sopran, której towarzyszy na fortepianie Katarzyna Olgi Preisner, z repertuarem polskich Pieśni (Chopin, Moniuszko, Paderewski, Szymanowski) i Walcem cis - moll Chopina

Następnego dnia, w piątek 18 marca o godz. 18 w Chiostro di Voltorre w Gavirate odbędzie się inauguracja ekspozycji Od mimesis do abstrakcji, prezentująca prace wybranych artystów współczesnych z Węgier i Pomorza Zachodniego, oraz przegląd polskich i węgierskich filmów animowanych (m. in. Jana Lenicy, Zbigniewa Rybczynskiego). Wydarzenie to jest możliwe dzięki nawiązaniu współpracy między Prowincją Varese a Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego i Zamkiem Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Wystawa będzie czynna 19 marca - 17 kwietnia 2016 od środy do niedzieli w godz. 10-18.

Informacja pochodzi ze strony internetowej Konsulatu Generalnego RP w Mediolanie